КЕРЧ (QHA) -

В окупованій Керчі поблизу від місця будівництва автомобільних підходів до Керченської мосту вирішили засипати Госпітальний курган.

Про це повідомляє сайт Керчь.Инфо.

Зазначається, що на майданчику Госпітального кургану вже активно працює екскаватор. Він рівняє грунт, щоб згодом засипати курган. Дане рішення було прийняте так званим «кримським урядом». За інформацією джерела, на цьому місці будуть розташовані нові ділянки дачників, переселених через будівництво підходів до мосту.

Нагадаємо, що Госпітальний курган — споруда другої половини IV — першої половини III століття до нашої ери був виявлений в процесі розкопок на шляху проходження автомобільних підходів до Керченського мосту, які проводилися російськими археологами у травні-липні цього року.

Як повідомляло QHA, 27 липня в Україні відкрили кримінальне провадження щодо російських вчених, які проводять розкопки на території анексованого Криму, оскільки їхні дії «порушують міжнародні конвенції та українське законодавство про охорону пам'яток».

Також раніше у Міністерстві культури України заявляли про плани звернутися до ряду міжнародних організацій з проханням відреагувати на незаконні розкопки, які російські археологи продовжують проводити на території окупованого Криму.

ФОТО: інтернет, інститут археології РФ

QHA