КИЇВ (QHA) -

Сьогодні, 1 лютого, в порушення всіх термінів, відбулося засідання Краснодарського крайового суду з розгляду апеляції на захід тримання під вартою Павла Гриба. Стан здоров'я ув'язненого дуже важкий.

Про це написав батько незаконно затриманого Ігор Гриб.

— Адвокат про судове засідання випадково дізнався за добу. Все було зроблено так, щоб батьки не встигли приїхати. За інформацією адвоката, у Павла дуже виснажений вигляд, постійні скарги на біль у шлунку і животі. Загальний депресивний стан, як наслідок посилення психологічного тиску з боку слідства і адміністрації СІЗО, — написав він.

За його словами, у Гриба «немає ані ліків, ані мінімального дієтичні харчування».

Внутрішня кровотеча може відкритися в будь-який час. Медичних спеціалістів з хвороби Павла у Краснодарі немає. Надати медичну допомогу ніхто не зможе. Кожен день у СІЗО може бути останнім для Павла! Життя Павла у небезпеці! написав він.

QHA повідомляло, що Ольга Гриб, сестра 19-річного українця Павла Гриба, написала відкритого листа до Ради Європи. У тексті вона зазначає, що її брат понад 110 днів перебуває у незаконному ув'язненні у СІЗО №5 міста Краснодар у Російській Федерації. Ольга Гриб вказує, що стосовно Павла грубо порушуються основоположні права, які захищені Конвенцією з прав людини.

Нагадаємо, Павло Гриб зник у Білорусі 24 серпня. Його батько раніше працював у Державній прикордонній службі України та відразу припустив, що його викрали співробітники ФСБ РФ.

7 вересня Генеральне консульство України у Ростові-на-Дону отримало повідомлення від ФСБ РФ у Краснодарському краї про утримання Гриба у СІЗО Краснодара.

Гриба звинувачують у «тероризмі» (ст. 205 Кримінального Кодексу РФ, яка передбачає позбавлення волі терміном від 10 до 15 років).

QHA