КИЇВ (QHA) -

Головними проблемами внутрішньо переміщених осіб є оплата оренди житла (22% опитаних переселенців), житлово-комунальних послуг (15%) і житлові умови (12%). Про це було сказано в рамках презентації дослідження Міжнародної організації міграції (МОМ), яка відбулася у Києві 29 листопада, передає кореспондент QHA.

Для дослідження було проведено понад 1000 інтерв'ю з переселенцями у 24 областях України.

Так, 49% переселенців змушені орендувати квартиру, 25% — живуть у родичів або приймаючих родин, 6% орендують будинок, 4% — кімнату в квартирі. Власне житло мають 10% опитаних переселенців, 3% живуть у гуртожитках, 1% в колективних центрах.

При цьому 8% опитаних називають основною проблемою відсутність можливості повернутися на своє постійне місце проживання, 6% безробіття, 4% припинення соціальних виплат і доступ до лікарських препаратів. У свою чергу, 20% не назвали проблемою нічого з перерахованого вище.

Основним джерелом доходу 58% переселенців назвали зарплату, 38% пенсію, 34% державну підтримку, а 26% соціальну допомогу. Гуманітарну допомогу назвали основним джерелом доходу 6%, інші джерела доходів 4%.

Крім того, 13% переселенців повідомили, що зіткнулися з припиненням соціальних виплат. При цьому тільки 25% були заздалегідь попереджені про припинення виплат.

QHA