ВІЛЬНЮС (QHA) -

Голова Союзу татар Литви Адас Якубаускас закликав кримських татар не залишати Крим. Про це він заявив в інтерв'ю ЕспресоТВ.

— Я татарам говорю завжди, з кримськими татарами, коли ми зустрічаємося і тут (у Литві — Ред.), у Львові, і в Києві, я говорю: «1944 року не повториться». Найважче у вас вже позаду, депортації не буде. Так, вас будуть намагатися видавлювати, щоб ви добровільно покидали свою батьківщину. Але ви намагайтеся звідти не їхати, намагайтеся триматися, окупація не вічна. Якщо ви поїдете, то ваші нащадки через 50-100 років будуть жити в умовах діаспори, тобто відбудеться асиміляція, втрата мови, ідентичності і т.д. Я не впевнений, що вони потім захочуть повернутися, — сказав Якубаускас.

Також він зазначив, що просить литовський уряд надавати кримськотатарській молоді стипендії на навчання в місцевих університетах.

Якубаускас зазначив, що кримських татар в Європі сприймають саме як громадян України, а не Росії.

— Розумієте, найцікавіше, що і наша держава, і наше посольство, коли ще був візовий режим, якщо особа зверталася з українським паспортом, яка проживає в Криму, йому відкривалася віза, безкоштовно зазвичай, на кілька років. З російським паспортом документи не розглядалися. Тобто вони позиціонуються як українські громадяни, громадяни України, які мають особливу підтримку, — зазначив він.

Також Якубаускас звернув увагу, що саме литовський уряд робить дуже багато щодо продовження санкцій проти РФ до повного звільнення Криму і підтримки України на міжнародній арені.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що за три роки анексії Криму силовики провели близько тисячі обшуків у будинках кримських татар.

QHA