КИЇВ (QHA) -

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто відмовився від пропозиції голови українського МЗС Павла Клімкіна зустрітися на Закарпатті для обговорення нещодавно прийнятого в Україні освітнього закону.

Про це повідомляють угорські ЗМІ.

Сийярто зазначив, що вчора відвідав Ужгород, де зустрівся з керівниками організацій закарпатських угорців і главами історичних церков для узгодження думок. Відмову від зустрічі з Клімкіним глава угорського МЗС аргументував тим, що «український колега запізнився: у закарпатських угорців слід запитувати їхню думку до прийняття закону».

Нагадаємо, Петер Сійярто збирається ініціювати на нараді глав МЗС країн-членів Європейського союзу в Люксембурзі, яке пройде в наступний понеділок, перегляд Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Як писало QHA, в Україні 28 вересня набув чинності закон «Про освіту». Він передбачає 12-річне навчання в школі та підвищення ролі української мови.

Закон викликав сильний опір в низці держав, що межують з Україною. Зокрема, глава угорського МЗС заявив, що Угорщина буде блокувати всі подальші спроби України інтегруватися до Європейського Союзу.

Джерело: Magyar Nemzet

QHA