КИЇВ (QHA) -

Під посольством Росії в Києві пройшла вже п'ятнадцята щомісячна акція «Де Ервін?» на підтримку безвісти зниклих в анексованому Криму людей.

Цього разу активісти привертали увагу до проблеми перформансом «Дзиґа в голові». На карті Криму, розкладеній перед дипвідомством, кілька людей розкручували дитячі іграшки. У цей же момент з динаміків лунав аудіозапис з промовами, створений на інтерв'ю з рідними зниклих безвісти.

— Сьогодні ми постаралися розповісти про те, що відчувають родичі зниклих безвісти, і як вони живуть кожен день. Ми з ними багато спілкуємося, і це дуже страшне життя. Тому ми хочемо закликати підтримати ці сім'ї, — розповіла координатор ГО «КримSOS» Євгенія Андреюк, передає кореспондент QHA.

Виступ активістів також був приурочений до зникнення в цей день, три роки тому, двох кримських татар — Ісляма Джеппарова і Джевдета Іслямова. Їх насильно посадили в мікроавтобус і відвезли в невідомому напрямку. Доля двох юнаків залишається невідомою і понині.

— Необачно думати, що на окупованій території відносно тих людей, які залишилися там жити, будуть дотримуватися якісь права людини. Нам слід очікувати ще багато інформації з Криму в частині порушення всіх прав, коли будуть також вриватися до будинків, обшукувати когось, заарештовувати, саджати... Найбільше, чого боїться окупант, — це активності населення. І тому саме вихід цих людей на захист своїх знайомих або сусідів дуже сильно лякає і злить їх, а також демонструє їх безсилля. Саме завдяки такій масовій підтримці люди там будуть більш захищені, — зазначив правозахисник Сінавер Кадиров.

Варто зазначити, що акція «Де Ервін?» у підтримку кримського татарина Ервіна Ібрагімова вперше була проведена 25 липня минулого року. З тих пір вона щомісяця проводиться активістами громадських організацій, кримськими татарами і небайдужими українцями. Вони звертаються до влади РФ з питанням про місцезнаходження зниклих кримчан і вимагають розслідування зникнень. За три роки анексії 43 особи зазнали насильницьких зникнень. З них 17 були звільнені, 19 не знайдені і вважаються зниклими, шестеро знайдені мертвими, двоє людей були виявлені в місцях несвободи і згодом засуджені за політично вмотивованими кримінальними справами.

На підставі проведеного аналізу в 36 випадках виявлені факти, що вказують на участь державних органів РФ у скоєнні цих злочинів. У більшості випадків такі справи не розслідуються не тільки владою РФ, але і українською стороною.

Нагадаємо, з дня зникнення 31-річного Ервіна Ібрагімова — члена Виконавчого комітету Всесвітнього конгресу кримських татар, екс-депутата Бахчисарайської міськради, члена регіонального Меджлісу пройшло більше року. Ервін був викрадений у Бахчисараї 24 травня 2016 року біля 23:00. 26 травня 2016 року прокуратура Автономної Республіки Крим порушила кримінальну провадження за фактом зникнення Ервіна Ібрагімова.

 

QHA