АМСТЕРДАМ (QHA) -

Безцінне зібрання золотих артефактів з Криму, яке знаходилося на правах оренди в голландському музеї Алларда Пірсона, коли Росія анексувала півострів, має бути повернуто до України, а не до музеїв Криму, де виставлялося спочатку. Таке рішення в середу ухвалив голландський суд. Про це повідомляє видання Reuters.

Суд постановив, що кримські музеї не є суверенним суб'єктом судового розгляду, і тому не можуть претендувати на скарби як культурну спадщину.

Перший заступник Міністерства інформаційної політики України Еміне Джаппарова прокоментувала судове рішення на своїй сторінці в Фейсбук.

— Отже, артефакти повинні бути повернуті до України на підставі конвенції ЮНЕСКО від 1970 року, яка підкреслює, що культурна спадщина належить суверенній державі. У нашому кейсі ніхто, крім держави Україна, ні музеї, ні АРК не можуть бути власниками артефактів. Суд відправив дуже чіткий і сильний меседж, також зазначивши факт окупації. Тому # перемога! Зараз є 3 місяці для подачі апеляції. Подивимося, чи буде вона. Думаю, що з огляду на відсутність шансів, РФ не захоче «розтягувати задоволення». Україна повинна виплатити частину коштів за перевезення і зберігання артефактів, — заявила український чиновник.

Нагадаємо, як передавало QHA, прокуратура автономної республіки Крим 3 грудня направила судове рішення Печерського районного суду Києва з приводу арешту експонатів виставки «Крим — золотий острів» до Інтерпола. Таке рішення було прийнято співробітниками прокуратури з метою оголошення цих експонатів до міжнародного розшуку.

ФОТО: інтернет

QHA