АМСТЕРДАМ (QHA) -

У Нідерландах перевірять законність участі двох місцевих компаній у будівництві мосту через Керченську протоку. Про це повідомила міністр зовнішньої торгівлі і розвитку Нідерландів Ліліана Плаумен, передає телерадіокомпанія NOS.

Як повідомляється, компанії Dematec Equipment і Bijlard Hydrauliek, за даними ЗМІ, брали участь у зведенні мосту в Криму. Як пише видання De Gelderlander, компанія Dematec Equipment випустила машину для будівництва об'єкта, а Bijlard Hydrauliek надіслала для неї комплектуючі.

У свою чергу директор Dematec Equipment Ван ден Хевел заявив, що його компанія не порушувала санкції, оскільки будівництво велося на території РФ, а глава Bijlard Hydrauliek Марсела Бейларда стверджує, що не був у курсі того, що запчастини використовувалися для будівництва мосту.

Раніше QHA повідомляло, що у Міністерстві інфраструктури України вважають, що використання мосту призведе до значного зменшення заходів кораблів у морські порти Маріуполь і Бердянськ, як наслідок — до зниження вантажообігу і гальмування його розвитку. Споруджуючи міст через Керченську протоку, РФ обмежує прохід суден в порти Маріуполя і Бердянська за габаритами. Судна висотою 33 і більше метрів вже з серпня 2017 року не зможуть пройти через протоку.

У зв'язку з цим Міністерство закордонних справ України направило скаргу до міжнародного арбітражного суду. Крім того, збитки українських державних портів за 23 доби перекриття російською стороною судноплавства восени складуть півмільярда гривень.

ФОТО: інтернет

QHA