КИЇВ (QHA) -

Прокуратура Автономної Республіки Крим повідомила про підозру командиру однієї з рот так званої «Самооборони Криму». Про це повідомляється на сайті прокуратури АРК.

Його звинувачують у збройному нападі на підприємства, установи, організації, людей, що спричинило тяжкі наслідки, а також посягання на територіальну цілісність і недоторканність України.

— Слідчим відділом ГУНП в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, яким здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, отримано достатньо доказів для повідомлення про підозру у вчиненні кримінальних злочинів, передбачених ч. 5 ст. 260 і ч. 2 ст. 110 КК України, керівнику так званої роти спецпризначення «Самооборони Криму», — йдеться у повідомленні.

Так, екс-керівник республіканської профспілки працівників МВС України 23 лютого 2014 року зібрав засідання профспілки і оголосив про створення збройного формування під назвою «Самооборона Криму». Він очолив роту, яка брал участь в блокуванні і захопленні аеропорту в місті Сімферополь, а також координував дії силовиків в Криму і організував захоплення будівлі СБУ та МВС.

Прокуратура АРК повідомила про підозру голові так званої «Самооборони Криму» і підготувала матеріали для оголошення його в розшук.

— Представники так званої «Самооборони Криму» мають безпосередній стосунок до порушень прав і свобод громадян на території півострова, захоплення адміністративних будівель та інших стратегічних об'єктів, тим самим здійснювали допомогу країні-агресору. Правоохоронними органами на сьогодні встановлені дані понад п'ятисот членів цього незаконно створеного збройного формування. Робота з ідентифікації і збору доказів причетності цих осіб до тих чи інших незаконних дій триває, — додали у прес-службі прокуратури.

QHA повідомляло, що прокуратура Автономної Республіки Крим готує повідомлення про підозру в державній зраді «екс-міністру охорони здоров'я» окупованого Криму Петру Михальчевському. Під час обшуків у помешканні, де проживає «екс-чиновник», вилучили паспорт громадянина РФ, «службове посвідчення» з підписом самопроголошеного голови окупованого Криму Сергія Аксьонова та інші документи, які підтверджують його співпрацю з окупаційною владою.

Нагадаємо, у Києві затримали колишнього «міністра охорони здоров'я» Криму Петра Михальчевського. Його доправили в СБУ для проведення слідчих дій.

Михальчевський був "міністром охорони здоров'я" вже після окупації Криму. Однак у червні 2014 року його i декількох головних лікарів шпиталів Сімферополя зняли з посади звинувачуючи у корупції.

QHA