КИЇВ (QHA) -

Глава зовнішньополітичного відомства Турецької Республіки Мевлют Чавушоглу у рамках візиту в Україну провів зустріч із представниками кримськотатарського народу — Уповноваженим Президента України у справах кримськотатарського народу Мустафою Джемілєвим і народним депутатом, головою Меджлісу кримськотатарського народу Рефатом Чубаровим. Про це глава МЗС Туреччини повідомив через свій Facebook.

Мевлют Чавушоглу зазначив, що під час спілкування порушувалися питання становища кримських татар у Туреччині.

 Обговорюємо становище кримських татар у Туреччині з лідером кримськотатарського народу (Мустафою Джемілєвим  ред.) та головою Меджлісу кримськотатарського народу (Рефатом Чубаровим  ред.),  повідомив турецький міністр.

Також Чавушоглу зустрівся із главою всесвітньої асоціації турків-месхетинців в Україні Маратом Расуловим і делегацією.

Як повідомляло QHA, президент України Петро Порошенко увечері 9 лютого провів зустріч із міністром закордонних справ Турецької Республіки Мевлютом Чавушоглу. Міністр закордонних справ запевнив, що Туреччина і надалі залишатиметься непохитною у підтримці територіальної цілісності України і невизнання незаконної окупації Криму.

Безпосередньо перед зустріччю із президентом України Мевлют Чавушоглу поспілкувався із президентом Союзу гагаузів України Василем Келогло і членами його делегації про стан представників цього народу в Україні. У рамках візиту також заплановані зустрічі з главою Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні.

Міністр закордонних справ Туреччини зараз перебуває з дводенним візитом в Україні, приуроченим до 25-ї річниці встановлення міжнародних відносин між країнами. Приїзд глави турецького відомства відбувається з нагоди п'ятої наради Спільної групи стратегічного планування. Переговори також є підготовчим етапом до засідання Стратегічної ради високого рівня між Україною і Туреччиною. Мевлют Чавушоглу та його український колега Павло Клімкін сьогодні розглянуть аспекти двосторонніх відносин і обговорять нові можливості співпраці.

ФОТО: сторінка Facebook Mevlüt Çavuşoğlu

QHA