КИЇВ (QHA) -

В Україні можуть існувати різні громадські організації, але жодна з них не має права на мілітаризацію.

Про це повідомив голова Національної поліції України Сергій Князєв під час брифінгу для журналістів.

За словами Князєва, поліція — єдиний державний озброєний орган, у якого є основне завдання — охорона громадського порядку, захист суспільства у межах тих повноважень, які прописані у Законі «Про Національну поліції».

— У забезпеченні правопорядку поліції надають допомогу Національна гвардія, Державна прикордонна служба і Збройні Сили у межах своїх повноважень. Усі інші громадські формування не мають права на мілітаризацію, тому що є чітко визначена норма закону. Вона загальноєвропейська і в кожній державі практично однакова, — зазначив голова Нацполіціі.

Сергій Князєв повідомив, що громадські формування, відповідно до законодавства, мають право бути зареєстровані належним чином і виконувати відповідні функції, якщо вони не виходять за межі своїх повноважень.

— Якщо ми будемо бачити з боку будь-якого громадського об'єднання порушення законодавства, ми будемо негайно притягувати організаторів цих об'єднань до адміністративної або кримінальної відповідальності, — запевнив він.

Раніше QHA писало, що створення «Національних дружин» викликало гостру реакцію українських правозахисників.

Нагадаємо, що про створення в Україні «Національних дружин» стало відомо цього тижня. «Дружинники» заявляють, що існують вже рік. При цьому організацію пов'язують з главою МВС Арсеном Аваковим.

QHA