КИЇВ (QHA) -

Публічний рапорт Верховного комісара ООН з прав людини важливий, так як з цим документом можна звертатися до суду.

Про це заявила член гуманітарної підгрупи Тристоронньої контактної групи з врегулювання конфлікту на Донбасі — перший заступник голови ВР Ірина Геращенко.

— Це важливо тому, що з офіційним рапортом можна йти в суди. А до цього часу територія Криму, як і Донбасу, залишається закритою для будь-якої міжнародної гуманітарної місії. І виходить таке собі замкнене коло. Крим і Донбас закриті для міжнародних гуманітарних місій, для міжнародних спостережних місій, значить, ніякої інформації у жодних звітах немає. Значить, ця тема ніде не виникає на міжнародних майданчиках. І тактика Москви — працювати на час, щоб про це не згадували, не говорили, матеріалів не було, до суду немає з чим було йти. Власне, це треба міняти, — розповіла Геращенко.

Нагадаємо, наприкінці вересня в ООН представили доповідь про злочини Російської Федерації в Криму. Зокрема, зазначається, що прийняття на території півострова російського законодавства призвело до численних порушень міжнародного гуманітарного права і прав людини.

Також у доповіді є 20 рекомендацій уряду Росії із закликами виконувати свої зобов'язання, як окупаційної влади, зокрема, дотримуватися прав людини.

Джерело: ТСН

QHA