КИЇВ (QHA) -

Варіант обміну бранців «всіх на всіх», запропонований президентом Росії Путіним в ході прес-конференції, неприпустимий, оскільки Україна не може випустити сепаратистів, які вчинили тяжкі злочини. Про це заявила перший віце-спікер Верховної Ради України Ірина Геращенко на своїй сторінці у Facebook.

До того ж, за її словами, проросійські бойовики з ОРДЛО не включили у списки на обмін багатьох українських бранців.

— Сьогодні Путін знову заявив про «всіх на всіх», тобто про цивільних, схоплених на окупованих територіях за проукраїнські погляди (і яких продовжують щодня хапати) і наших військових, які захищали нашу землю, на всіх тих, хто скоїв найтяжчі злочини проти України, зокрема важкі вбивства.

Цю мантру сьогодні слово в слово повторили представники ОРДЛО. Вони не підтверджують наявності у себе 110 заручників, яких вимагають звільнити СБУ і Мінська група, а кажуть, що у них утримується удвічі менше. І вимагають від української сторони негайно передати ОРДЛО 700 осіб і звільнити менше 50.

У списку тих, кого вимагають, є вбивці та інші особи, які вчинили тяжкі злочини. У списку тих, кого підтверджує ОРДЛО, немає багатьох із тих українців, долі яких нам відомі, їх просто ховають і не дають жодної інформації про звільнення, написала нардеп.

Нагадаємо, як передавало QHA, Володимир Путін 23 грудня на великій прес-конференції для засобів масової інформації запропонував українській владі «помилувати і відпустити» тих ув'язнених бойовиків, які були законно засуджені судами України за вчинення тяжких злочинів.

ФОТО: інтернет

QHA