КИЇВ (QHA) -

Перший віце-спікер Верховної Ради України Ірина Геращенко заявила про важливість звільнення не тільки окупованих територій, а й людей, які стають жертвами окупаційного режиму, — таких, як активіст Володимир Балух.

Про це Геращенко написала на своїй сторінці в Фейсбуці.

— Володимир Балух — простий тракторист, справжній громадянин України, справжній українець. Дорогий пане Володимире, я хочу і мрію познайомитися з Вами особисто і потиснути Вашу руку. Ми повинні звільнити Володимира. І так, чекаємо заяв Генсека РЄ та лідерів інших міжнародних організацій і лідерів, коли українця судять за український прапор.

Також віце-спікер зазначила, що підтримувати Україну, перебуваючи на окупованій території, складніше, ніж з Києва або Львова.

— Ми повинні боротися за повернення територій і людей. Не всі, хто в окупації, — колаборанти, як намагаються нав'язати нам думку ті політсили, які кричать про відмову від окупованих територій. Так, там є ті, хто топтав український прапор, але там залишаються тисячі справжніх українців, патріотів, героїв. Кричати «Слава Україні!» і носити вишиванку в мирному Києві та Львові — не те ж саме, що малювати «Слава Україні!» на стіні в окупованому Донецьку і вивішувати прапор у напханому фсбшниками Криму.

Як повідомляло QHA, Роздольненський суд в анексованому Криму 4 серпня виніс вирок українському активісту Володимиру Балуху — 3 роки і 7 місяців колонії загального режиму, а також штраф у розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Раніше, 1 серпня, прокурор підконтрольного Кремлю Роздольненського районного суду запросив для українського активіста Володимира Балуха покарання у вигляді п'яти років позбавлення волі.

Нагадаємо, 8 грудня 2016 року співробітники ФСБ в анексованому Криму провели обшуки у будинках Володимира Балуха і його матері в селі Серебрянка. Після обшуків активіста затримали через нібито знайдені на горищі його будинку докази у вигляді 90 патронів і тротилових шашок. У даний момент його утримують у СІЗО Сімферополя.

ФОТО: інтернет

QHA