КИЇВ (QHA) -

Журналістка "Радіо Свобода" Наталя Седлецька була викликана на допит до Генпрокуратури у якості свідка в кримінальній справі про розголошення таємної інформації керівництвом НАБУ.

Седлецька заявила, що прокурори цікавилися, чи була вона в НАБУ на зустрічах у закритому форматі, які передбачають конфіденційність і анонімність. Однак журналістка не відповіла на це запитання, оскільки обов'язок не видавати свої джерела прописана як у міжнародних професійних стандартах, так і в Кримінально-процесуальному кодексі України.

Також Седлецька пояснила, що вони з колегами на подібних зустрічах бували багато разів, але це не повинно стати предметом публічного обговорення або свідоцтвом.

— Цей допит хоч і тривав довго, але не мав ніякого юридичного сенсу, оскільки журналіст не може бути допитаний стосовно власних джерел. Схоже, що ця кримінальна справа є частиною спроби дискредитувати або навіть притягнути до кримінальної відповідальності керівництво НАБУ. А це дозволить звільнити керівника бюро, чого на даний момент так домагається керівна верхівка країни, сказала вона.

Вона запевнила, що показів про проведення зустрічей "не під запис" давати не буде, навіть якщо вони стосуються генпрокурора Юрія Луценка або глави НАБУ Артема Ситника.

Раніше повідомлялося, що перший заступник головного редактора тижневика "Дзеркало тижня" Сергій Рахманін знайшов у себе в кабінеті прослуховуючий пристрій.

QHA