КИЇВ (QHA) -

Генеральна асамблея ООН підтримає проект резолюції про стан дотримання прав людини в окупованому Росією Криму. Таку думку висловив Уповноважений президента України з питань кримськотатарського народу, народний депутат України Мустафа Джемілєв в коментарі кореспонденту QHA.

— Ця резолюція була підтримана комітетом Генасамблеї ООН, там був 71 голос "за" при 25 голосах "проти", решта утримались. Я думаю, сьогодні результати голосування будуть приблизно такі ж, сказав Джемілєв.

За його словами, зараз Росія грубо порушує Женевську конвенцію про статус окупованих територій.

— РФ не має права вводити свої закони, війська, населення, і в тому числі депортувати когось. Але вона все це робить. За різними оцінками, вони ввезли на територію Криму близько мільйона чоловік. Все це відноситься до розряду військових злочинів, за які Росії доведеться відповідати, заявив Джемілєв.

Він також зазначив, що подібні резолюції наближають до деокупації Криму і підсилюють санкції проти РФ.

— Росія, зрозуміло, не буде виконувати цю резолюцію, як вона не виконує і інші. Але кожна така резолюція є додатковим кроком до деокупації Криму, так як вони не дозволяють заговорити про зняття санкцій, а лише посилюють їх. І в кінцевому підсумку дають надію на визволення Криму мирним шляхом, сказав Мустафа Джемілєв.

Раніше моніторингова місія Організації Об'єднаних Націй повідомляла, що в анексованому Криму з середини серпня до середини листопада цього року російські силовики заарештували 49 кримських татар.

Нагадаємо, 14 листопада на засіданні Третього комітету Генеральної асамблеї ООН було ухвалено оновлений проект резолюції з прав людини в анексованому Криму.

В результаті голосування 71 країна виступила за прийняття документа, 25 - "проти" і 77 утрималися. Серед тих, хто був проти: Білорусь, Венесуела і ряд інших країн.

QHA