СІМФЕРОПОЛЬ / АК'СМЕДЖИТ (QHA) -

Співробітники ФСБ РФ у Криму відкрито вдаються до злочинів, щоб вивести з глухого кута свої сфабриковані справи щодо кримських татар і продовжити репресії. Так адвокат Еміль Курбедінов прокоментував викрадення і погрози ФСБшників «закопати живцем» кримського татарина Еміля Мухтеремова.

Курбедінов констатує, що свідки звинувачення у справі «Хізб ут-Тахрір» вже починають відверто плутатися у свідченнях або відмовлятися від них, заводячи слідство у глухий кут.

— Зухвале затримання Еміля Мухтеремова і подальші погрози з боку силовиків за абсолютно бандитським сценарієм для мене свідчать, принаймні, про «кризу жанру» у кримінальних справах, а точніше про необхідність хоч щось зібрати у кримінальних справах «Хізб-ут-тахрір», де в принципі не може бути якихось доказів провини. А севастопольська справа показала, що більшість свідків відмовилися говорити неправду! Слідство у глухому куті.

Адвокат зазначив, що Росія своїми протиправними діями демонструє абсолютне нехтування рішеннями міжнародного співтовариства в упевненості, що вони залишаться безкарними.

— Під час озвучення у Європарламенті інформації про порушення прав людини у Криму спецслужби Росії, демонструючи свою зухвалість, тим самим дають посил міжнародній спільноті та й усім іншим «нам плювати на все, що ви там заявляєте і приймаєте, і назло показуємо, що ми можемо все і нам це зійде з рук».

Нагадаємо, як повідомляло QHA, 15 березня кримського татарина Еміля Мухтеремова затримали у Феодосії місцеві правоохоронці і відвезли у відділок ФСБ РФ. Зв'язок із ним був втрачений. Пізніше з'явилася інформація, що співробітники спецслужб РФ висадили затриманого на трасі і змусили рити яму, погрожуючи закопати його в ній. На щастя, ФСБшники поїхали, не виконавши погроз. Звільнений кримський татарин зв'язався із рідними і повідомив про своє місцеперебування.

В цей же час постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба закликав ОБСЄ та РЄ докласти спільних зусиль для припинення серйозних порушень прав людини, що здійснюються Росією у незаконно анексованому Криму. Він наголосив, що одним із завдань спільних зусиль РЄ та ОБСЄ має стати забезпечення безперешкодного доступу до Криму спостерігачів для моніторингу за дотриманням прав людини. Зараз Росія блокує доступ правозахисників на півострів.

ФОТО: інтернет

QHA