СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Управління Федеральної служби безпеки в окупованому Криму відкрило кримінальне провадження проти екіпажу Державної прикордонної служби України (ДПСУ), який затримав російське судно-порушник «НОРД». Про це повідомив так званий віце-прем'єр Криму Ігор Михайличенко.

Він зазначив, що ФСБ відкрила справу за ст. 211 Кримінального кодексу РФ (викрадення судна повітряного або водного транспорту, або залізничного рухомого складу), а також, що затримання російського судна — нібито «грубе порушення міжнародного права».

Михайличенко підкреслив, що дії українських прикордонників «суперечать Конвенції ООН з морського права від 10 грудня 1982 року».

Так званий прем'єр-міністр Криму додав, що вирішується питання про те, щоб привезти затриманим членам екіпажу судна-порушника воду і продукти харчування.

QHA повідомляло, що корабель морської охорони Держприкордонслужби України від 25 березня затримав риболовецьке судно-порушник під прапором Росії в частині українських вод Азовського моря. На борту судна перебував екіпаж з 10 осіб.

Під час огляду судна виявили трал для лову риби і 5 тонн морепродуктів.

Джерело: ТАСС

QHA