БАХЧИСАРАЙ (QHA) -

В анексованому Криму для отримання від затриманих потрібних зізнань силовики застосовують до них тортури електрострумом. Про це під час наради об'єднання «Кримська солідарність» 26 серпня в Бахчисараї розповів координатор Кримської контактної групи з прав людини Абдурешит Джеппаров, повідомляє «Соцпортал» з посиланням на «Крим.Реалії».

Цю інформацію також підтвердив адвокат Едем Семедляєв:

— Вони (постраждалі від тортур ФСБ. — Ред.) — не громадяни Росії, тому вони не хочуть, щоб їх імена озвучували. За їхніми розповідями, коли їх затримали після обшуку, двох братів катували. Силовики їх прив'язали до стільців і били. Били ногами, била не одна людина, і наприкінці їх катували струмом.

Більш того, ці бузувірські тортури застосовувалися в чутливих місцях у районі статевих органів затриманих людей. Потім їм пригрозили розправою в тому випадку, якщо вони кому-небудь розкажуть про ці методи допиту.

Один із постраждалих зізнався адвокату, що силовики впливали на них професійно.

— Били таким чином, щоб не залишити слідів насильства, — пояснив Семедляєв.

За словами правозахисників, тортури струмом — далеко не перший подібний інцидент в окупованому Криму. Окупаційна влада систематично проводить масові обшуки у незалежних журналістів, громадських діячів, активістів кримськотатарського національного руху і використовує весь арсенал фізичного і психологічного впливу на затриманих.

ФОТО: інтернет

QHA