КИЇВ (QHA) -

В окупованому Криму ФСБ Росії проводить масштабну спецоперацію, метою якої є арешти активістів національного руху і компрометація Меджлісу кримськотатарського народу.

Про це заявив глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров на своїй сторінці у Facebook.

— Сьогодні в різних районах Криму відбулися обшуки в будинках кримських татар і затримання активістів національного руху. Як ведеться в окупованому Росією Криму, водночас із початком обшуків у російських державних ЗМІ відбувся викид інформаційних матеріалів, покликаних виправдати чергові репресії російських окупантів проти кримських татар і, одночасно, очорнити Меджліс кримськотатарського народу, написав він.

Чубаров зазначив, що окупанти затримали активістів Бекіра Дегерменджі, Куртсеїта Абдуллаєва, Асана Чапуха, Руслана Трубача і Кязима Аметова.

— Аналіз інформації, що надходить з Криму, свідчить про широкомасштабну спеціальну операцію, проведену ФСБ Росії в окупованому Криму, метою якої є нові арешти активістів національного руху і компрометація Меджлісу кримськотатарського народу. При цьому роль провокатора, з власної волі чи з примусу, відведена громадянинові Туреччини Юсуфу Айтану, що раніше втерся в довіру до сім'ї Веджіє-абла Кашка, написав глава Меджлісу кримськотатарського народу.

Рефат Чубаров зазначив, що в Меджлісі кримськотатарського народу відстежують ситуацію, пов'язану "з сьогоднішніми трагічними подіями у Криму".

Зазначимо, що сьогодні стало відомо про смерть 83-річної Веджіє Кашка — ветерана кримськотатарського національного руху. Вона померла в результаті пережитого стресу у зв'язку із проведеними російськими силовиками обшуками і затриманнями.

Кримськотатарський активіст Сервер Мустафаєв заявив у ефірі Радіо Hayat, що обшуки і затримання кримських татар, які проводять силовики ФСБ це акт залякування цілого народу.

Нагадаємо, сьогодні у Криму стало відомо про проведення обшуків і затримання кількох кримськотатарських активістів.

QHA