СІМФЕРОПОЛЬ / АК'СМЕДЖИТ (QHA) -

20 березня у будинку родини Шукурджієвих у Сімферополі працівники ФСБ провели обшук. За повідомленням, «візит» спецслужб проходив за звичним сценарієм: прихід зранку (близько 7:00) без попередження, чоловіки у камуфляжному одязі, зброя.

Обшук в будинку сім'ї Шукурджієвих «візитери» провели на підставі Постанови Київського районного суду м. Сімферополь. Згідно з інформацією в документі, причиною цих слідчих дій стало досудове розслідування у кримінальному провадженні за ознаками кримінального порушення, передбаченого ч. 2 ст. 205 Кримінального кодексу РФ (стаття 205 Терористичний акт, ч. 2 цієї статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 10 до 20 років). Особою, якій кримські силовики інкримінують терористичну діяльність, став Вельдар Шукурджієв.

Обшук проходив у будинку батьків Вельдара, а сам він уже більше року взагалі не живе у Криму. В ході обшуку були вилучені ряд документів, книг, підручників тощо.

Джерело уточнює, що спецслужби не могли не знати, що Вельдара Шукурджієва немає вдома, і взагалі у Криму.

— Тобто обрана форма і методи проведення обшуку у квартирі матері і батька Вельдара мали на меті не тільки власне обшук.

Згідно ст. 182 Кримінально-процесуального кодексу РФ, копію протоколу обшуку як документального підтвердження результату процесуальної дії надано одному з батьків Вельдара.

Після анексії у Криму систематично проводяться масові обшуки у незалежних журналістів, кримськотатарських активістів і членів Меджлісу.

ФОТО: інтернет

QHA