ВАШИНГТОН (QHA) -

У повідомленні Freedom House, зокрема, йдеться про те, що минулого року демократія зіткнулася з найсерйознішою кризою за останнє десятиліття.

— Оскільки її (демократії) основні принципи, включаючи гарантії вільних і справедливих виборів, права меншин, свободу друку і верховенство закону, піддалися нападам в усьому світі,  заявили в організації.

За версією Freedom House, високий рівень свобод відзначений у 45% країн світу.

До їхнього числа потрапили Фінляндія, Норвегія і Швеція, яким організація привласнила максимальні 100 балів, Канада, Нідерланди (по 99 балів), Австралія (98 балів), а також США, ряд держав у Європі, Південній Америці, Африці та Азії.

При цьому у Freedom House наголосили, що США теж переживають не найкращі часи.

— Штати відступили від своєї традиційної ролі чемпіона і взірця демократії в умовах прискорення зниження політичних прав і громадянських свобод в Америці,  зазначили в організації.

У той же час Україні поставили 62 бали, Росії всього 20 балів, а Криму 9.

Крім того, низький рівень демократії організація виявила в Іраку (31), Афганістані і Анголі (26 балів), Ірані (17), Бахрейні (12), Узбекистані (7), Туркменістані (4), Північній Кореї (3), Сирії (1). Всього до цієї категорії увійшли 25% країн світу.

Інші держави, за версією організації, частково зазнають труднощів з демократією. До них відносяться Мексика (62 бали), Мадагаскар (56), Нігерія (50).

QHA повідомляло, що члени Меджлісу кримськотатарського народу розповіли представникам Freedom House про переслідування кримських татар з боку окупаційної влади.

Джерело: Blackseanews

QHA