КИЇВ (QHA) -

Міжнародна правозахисна організація Freedom House у своєму звіті «Популісти та автократи: Подвійна загроза глобальної демократії» замалювала тимчасово окупований Крим тим же фіолетовим кольором, що і Російську Федерацію. Вся решта території України позначена жовтим кольором.

Як наголошується в коментарі до карти, це означає, що Україна за рівнем свободи «частково вільна», а Крим і РФ — «не вільні».

— Це карта демократичних прав і свобод людини. І треба визнати, що в Криму з цим все погано — там де-факто російське законодавство, і де-факто він під контролем Росії. Але ми оцінювали ситуацію з правами людини там окремо і від Росії, і від України, — каже координатор проектів FREEDOM HOUSE в Україні Зорян Кісь, передає «24 канал».

Коментуючи цю інформацію, депутат від БПП Володимир Ар'єв заявив, що таке маркування є неприпустимим і правозахисники повинні змінити форму представлення своїх досліджень з поваги до територіальної цілісності України.

— Пояснити, чому окупований Донбас не виділений і має той же рівень демократії, що і контрольована урядом територія, вони не змогли. Прийняти той факт, що візуалізація ганебна — теж, — написав нардеп на своїй сторінці в Фейсбуці.

Раніше QHA повідомляло, що спецпредставник Держдепартаменту США по Україні Курт Волкер вважає, що ситуація навколо конфлікту на Донбасі погіршується.

ФОТО: інтернет

QHA