СІМФЕРОПОЛЬ / АК'СМЕДЖИТ (QHA) -

Міжнародна правозахисна організація Freedom House опублікувала детальний звіт про дотримання прав людини в окупованому Росією Криму. Крим у звіті названий «невільною територією» і набрав загальний показник дотримання прав людини 9 зі 100. У свою чергу, показник «рівності перед правосуддям» було оцінено на 0 з 16 балів.

Даний документ був викладений на офіційному сайті організації.

Причиною критично низької оцінки «Rule of law» в Криму стала залежність «судів» від рішень окупаційної влади, умисне гальмування розслідування особливо тяжких злочинів, скоєних членами бандформування «народна самооборона», тортур і викрадення активістів, незгодних із окупацією півострова.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, російський адвокат Микола Полозов, який захищає у «суді» окупантів заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза, в інтерв'ю для українського телеканалу стверджував, що російська влада відпустить в'язнів лише при створенні певних політичних умов, коли відпустити їх буде вигідніше, аніж утримувати. Він зазначив, що російські суди в будь-якому випадку виконуватимуть волю влади, тому звільнити ув'язнених, вдавшись до правосуддя, неможливо.

ФОТО: інтернет

QHA