ПАРИЖ (QHA) -

Французьке видавництво Le Group VALMONDE & CIE випустило журнал "Секрети Росії", де розмістило публікації про "реінтеграцію Криму", у зв'язку з чим посол України у Франції Олег Шамшур написав відкритого листа видавництву.

Лист оприлюднили на сторінці посольства в Фейсбуці.

Посол заявив про неточності з приводу Криму, Донбасу та Росії.

— По-перше, я хотів би звернути вашу увагу на те, що окремі дефініції в цьому журналі суперечать міжнародному праву. Згадка про незаконну анексію Криму Росією як про "реінтеграцію" Криму дезінформує ваших читачів, — сказано в листі.

Шамшур зазначив, що таким чином Франція легітимізує порушення Росії, які визнала Організація Об'єднаних Націй.

— У вашому журналі ви вдаєтеся до цитування тільки французьких політиків, добре відомих своєю проросійською позицією, які неодноразово незаконним чином відвідували Автономну Республіку Крим (Україна), окуповану Росією, порушуючи норми міжнародного права, українське законодавство і демонструючи неповагу до офіційної позиції Франції та міжнародної спільноти.

Він додав, що необхідно розділяти поняття "Русь" — середньовічна держава з Києвом в якості столиці та "Росія" — країна з Москвою в якості столиці, яка виникла набагато пізніше.

— Що мене здивувало, так це те, що ви проводите абсолютно антиісторичні паралелі між українськими запорізькими козаками, увічненими І. Рєпіним, які втілюють прагнення України до свободи, її боротьбу за незалежність, і терористичними найманцями, які захопили в заручники частину населення Донецької та Луганської областей (Україна) і діють на замовлення Росії, нею фінансуються та озброюються.

Раніше QHA повідомляло, що голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров провів зустріч з начальником управління Департаменту континентальної Європи Міністерства закордонних справ Франції Рафаелем Мартіном де Лагардом. Чубаров зазначив, що розмова була присвячена проблемам кримськотатарського народу в умовах російської окупації.

QHA