БАХЧИСАРАЙ (QHA) -

Черепицю і дерев'яні балки, які окупанти зняли під час «реставрації» з Ханського палацу, виявили на території іншої пам'ятки архітектури у Бахчисараї — Зинджирли-медресе. Про це повідомив екс-глава Республіканського комітету АРК у справах міжнаціональних відносин і депортованих громадян, кримський активіст Едем Дудаков на своїй сторінці у Facebook.

— Усі, хто бажає відвідати свіжий могильник Ханського, можуть без проблем це зробити на території Зинджирли-медресе. Вхід вільний. Сувеніри від артефактів — безкоштовні. І непроглядна тиша ... Вклоніться колись величній старовині, поки вона доступна. Ви навіть можете сфотографуватися на пам'ять. Ваші онуки справжню історію вже не побачать. Для них куховарять бутафорію, — написав він.

Дудаков зазначив, що «реставрацію» Ханського палацу проводить фірма-підрядник «Атта-груп», яка планує замінити старовинну черепицю на іспанську стилізовану.

QHA повідомляло, що окупанти в Криму своїми діями у відношенні до Ханського палацу порушують статті конвенції ЮНЕСКО. Єдиний кримський об'єкт, який увійшов до презентаційного проекту ЮНЕСКО 2012, перетворюють на стилізовану бутафорію.

Нагадаємо, на сайті Avaaz почався збір підписів на захист знищуваної РФ пам'ятки культурної спадщини кримськотатарського народу — Ханського палацу в Бахчисараї.

Ініціатором петиції виступив секретар Світового конгресу кримських татар, член правління Товариства культури та взаємодопомоги кримських татар у Туреччині Намик Кемаль Баяр.

QHA