КИЇВ (QHA) -

Колишній народний депутат Єгор Фірсов повідомив про кількість українських заручників, які перебувають в полоні у бойовиків самопроголошеної «ДНР».

— За офіційною статистикою, 57 особа перебуває на території так званої «ДНР» у заручниках, — повідомив Фірсов під час панельної дискусії на тему: «Три роки опору російській окупації Донбасу» у Києві.

Він підкреслив, що серед заручників знаходиться відомий на всю Європу історик-релігієзнавець Ігор Козловський, якого затримали 27 січня 2016 року у Донецьку за «неправильне листування» у соціальній мережі Facebook.

Єгор Фірсов зазначив, що потрібно не просто говорити про цю проблему, а намагатися її вирішити, зокрема, шляхом написання звернень до європейських лідерів, які беруть участь у Мінському форматі, а також до різних міжнародних інстанцій щодо захисту прав людини.

— Тільки в такому випадку буде хоч якийсь шанс витягнути з полону кілька людей, які там гниють зараз, — заявив колишній нардеп.

Нагадаємо, що 25 січня 2017 року Служба безпеки України звільнила 18 осіб, які, за даними міжнародних правозахисників з Amnesty International, протягом тривалого часу утримувалися у таємній в'язниці СБУ.

QHA