КИЇВ (QHA) -

Уже п'ятий місяць незаконно заарештований у Москві українець Роман Сущенко утримується в Лефортовській в'язниці за звинуваченням у шпигунстві. 8 лютого українському журналісту виповнюється 48 років.

Учора в Києві для представників дипломатичного корпусу та міжнародних організацій пройшла презентація документального фільму «В'язні Кремля» про українського політв'язня Романа Сущенка.

Історія героя розповідається через інтерв'ю з його сім'єю, адвокатом Марком Фейгіним, друзями Романа у Франції — істориком і письменницею Галиною Аккерман і журналісткою Аллою Лазаревською — і подається в контексті загальної ситуації з українськими в'язнями Кремля.

— У Романа скоро день народження. Звичайно ж, нам всім хотілося б більшого подарунка для Романа і його сім'ї — щоб він був на волі... Я особисто знаю його. Він прекрасний журналіст. На нас, а особливо на колективі «Укрінформу», який Роман представляє, лежить велика задача — захистити його сім'ю в цих умовах. Я думаю, що незабаром він зможе її обійняти, — сказала в своєму виступі перед презентацією фільму Уповноважений Президента України з мирного врегулювання конфлікту на сході країни Ірина Геращенко.

У листах, адресованих родині, Роман розповідає свої спогади й описує, як виглядає камера, в якій він перебуває. Як зізналася його старша дочка Юлія, свою камеру він називає номером, щоб не травмувати молодшого сина.

— Це був жах, шок... Згодом стало трохи легше, тому що з'явилася інформація про нього, про його здоров'я... Він нам пише, пише про своє життя, про те, що він читає, — сказала журналістам Юлія.

Юлія Сущенко зачитала лист свого батька, адресований усім українцям. У ньому Роман висловлює здивування і подяку за те, що його не забувають.

На заході також була представлена ​​виставка фотографій журналіста, зроблених ним за час життя і роботи у Франції, і фоторепродукцій його картин, адже Роман Сущенко захоплювався пейзажем.

QHA