СІМФЕРОПОЛЬ / АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

Емір-Усеїну Куку, утримуваному російською владою в СІЗО Сімферополя, вчергове продовжили арешт на два місяці — до 8 жовтня 2017 року.

Про це повідомив адвокат Олексій Ладин на своїй сторінці в Фейсбуці. Він додав, що у слідства немає доказів провини Емір-Усеїна.

— Все як завжди, день бабака... Хоча, втім, не зовсім. З відповідей слідчого на питання судді ми сьогодні дізналися, що у слідства є підстави вважати, що Куку може знищити докази, які поки (через 17 місяців!!!) ФСБ не виявила. Тобто докази міфічні. Може вони є, може ні. Може знайдуть, може ні, але Емір має продовжувати утримуватися у СІЗО.

Анна Богачова, дружина Вадима Сірука, який також є фігуратом «ялтинської четвірки», прокоментувала продовження арешту так:

Суд залишив наших ялтинських братів ще на два місяці у в'язниці. Засідання закриті, слухачів не пускають навіть до будівлі суду. Власне, навіть на вулиці біля суду не скрізь стояти можна. Приїхали  постояли перед будівлею  поїхали. Але ми приїздимо, знову і знову. Тому що нам не все одно.

Нагадаємо, 11 лютого 2016 року в результаті незаконних обшуків у будинках кримських татар було затримано 12 осіб. Серед них — представники «ялтинської четвірки» Емір-Усеїн Куку, Вадим Сірук, Енвер Бекіров та Муслім Алієв, яких звинувачують в участі в організації «Хізб ут-Тахрір», забороненої на території РФ.

Щодо Емір-Усеїна Куку окупаційними правоохоронцями висунуте звинувачення за статтею 278 КК РФ «Насильницьке захоплення влади або насильницьке утримання влади».

Як повідомляло QHA, раніше стало відомо, що за час утримання під вартою Емір-Усеїн Куку жодного разу не отримував дозволу на побачення з родичами.

ФОТО: інтернет

QHA