СІМФЕРОПОЛЬ/АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

4 жовтня відбулося чергове засідання «суду» у «справі Хізб ут-Тахрір», в результаті якого окупаційний «суд» прийняв рішення продовжити термін утримання під вартою Рефату Алімова до 9 грудня 2017 року.

Про це повідомив адвокат Едем Семедляєв.

— Термін йому продовжили до 9 грудня 2017 року. Все ті ж підстави, що може сховатися, вплинути на свідків, погрожувати їм. У зв'язку з тим, що на території України його визнано політичним в'язнем, в зв'язку з тим, що у нього є паспорт і те, що звинувачується в особливо тяжкому злочині, зазначив він.

Крім цього, Семедляєв додав, що суд доводи захисту Рефата Алімова не врахував.

Раніше QHA повідомляло, що підконтрольний Кремлю "Верховний суд" анексованого Криму продовжив термін арешту до 8 жовтня шістьом фігурантам «справи Хізб ут-Тахрір». Під вартою залишалися Емір-Усеїн Куку, Вадима Сірук, Енвер Бекіров, Муслім Алієв, Рефат Алімов та Арсен Джеппаров.

11 лютого 2016 року у Криму почалася хвиля обшуків у будинках кримських мусульман з метою представити їх «терористами». Вісьмох з дванадцяти затриманих відпустили. Під вартою залишаються Емір-Усеїн Куку, Вадим Сірук, Енвер Бекіров і Муслім Алієв. Всі вони були затримані за підозрою в участі в організації Хізб ут-Тахрір, яка в Росії вважається терористичною.

Рефат Алімов і Арсен Джеппаров були затримані силовиками 18 квітня 2016 року.

Так звана справа Хізб ут-Тахрір стала візитною карткою боротьби ФСБ з інакодумцями-мусульманами у Криму. Називаючи свої репресивні операції боротьбою з тероризмом, силовики вриваються в оселі, проводять незаконні обшуки і затримання.

QHA