СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Емір-Усеїн Куку, утримуваний російською владою в СІЗО Сімферополя, жодного разу не отримував дозволу на побачення з родичами, повідомляє Кримська правозахисна група.

За даними правозахисників, у письмових відмовах на заяви дружини ув'язненого з проханням зустрітися з чоловіком слідчий ФСБ Росії Махнєв С.В. посилався на ст. 18 Федерального закону Росії від 15 липня 1995 року №103-ФЗ «Про утримання під вартою підозрюваних і звинувачених у вчиненні злочинів», але конкретну причину відмови не називав.

Захисник Куку Олексій Ладин вважає відмови в побаченнях абсолютно незаконними.

— Якщо раніше сім'я могла бачити його уривками на судовому засіданні, то зараз засідання проводяться в закритому режимі. Захист планує це оскаржити спочатку в рамках судової системи Росії, а потім систематизувати і вже подавати скаргу до Європейського суду з прав людини, — говорить Ладин.

Нагадаємо, фігуранту ялтинської «справи Хізб ут-Тахрір» Еміру-Усеїну Куку окупаційними правоохоронцями пред'явлене звинувачення за статтею 278 КК РФ «Насильницьке захоплення влади або насильницьке утримання влади».

За допомогою відеотрансляції із залу «суду» правозахисник Емір-Усеїн Куку розповів, що в СІЗО Сімферополя систематично порушуються права ув'язнених, за ними стежать і проявляють зневагу до релігійних традицій мусульман. Співробітники ізолятора навіть не надають медичної допомоги в'язням, що призводить до смертей.

ФОТО: інтернет

QHA