СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Двох обвинувачених у «справі Хізб ут-Тахрір» Арсена Джеппарова і Рефата Алімова в окупованому Росією Криму тримали в клітці під час засідання «суду», що є прямим порушенням прав ув'язнених. Про це повідомив на своїй сторінці в Фейсбук адвокат Едем Семедляєв.

Незважаючи на клопотання захисту, «суд» продовжив кримським татарам, обвинуваченим за статтями 205 і 278 КК РФ за екстремізм і насильницьке захоплення влади, арешт на два місяці, тобто до квітня 2017 року. Сторона захисту готуватиме апеляційну скаргу на це рішення.

— Відбулося продовження арешту для Рефата Алімова та Арсена Джеппарова, які звинувачуються в екстремізмі та насильницькому захопленні влади. Їм продовжили арешт на 2 місяці. Під час процесу вони перебували в клітці, мною було заявлено клопотання, щоб їх випустили. Мені було відмовлено. Будемо подавати апеляційну скаргу на цю постанову, — повідомив адвокат.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, 18 квітня 2016 року в селищі Краснокам'янка (Велика Ялта) силовики обшукали будинки Рефата Алімова та Арсена Джеппарова, після чого обох кримських татар затримали. Вони звинувачуються в причетності до забороненої в РФ організації «Хізб ут-Тахрір».

Так звана справа «Хізб ут-Тахрір» стала візитною карткою боротьби ФСБ з інакодумцями мусульманами в Криму. Під приводом підозри в тероризмі, називаючи свої репресивні операції боротьбою з екстремізмом, силовики вриваються до будинків, проводять незаконні обшуки і затримання.

ФОТО: інтернет

QHA