СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Засідання підконтрольного Кремлю Верховного суду Криму 5 травня, на яких розглянули продовження арешту фігурантам Бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір», пройшли з порушеннями, повідомив джерелу адвокат Еміль Курбедінов.

ЗМІ повідомляли, що суд проходив у закритому режимі і на нього не пустили нікого, крім адвокатів.

Нагадаємо, 12 травня 2016 року в Бахчисараї російські силовики провели серію обшуків у будинках мусульман, а також у місцевому кафе. У результаті за підозрою в участі в організації «Хізб ут-Тахрір», визнаної в Росії терористичною, були затримані та звинувачені в тероризмі четверо бахчисарайців: Зеврі Абсеїтов, Ремзі Меметов, Рустем Абельтаров і Енвер Мамутов.

7 грудня минулого року Бахчисарайський районний суд оштрафував на 15 тисяч рублів Енвера Шерфієва, який разом із іншими жителями Бахчисарая 12 травня вийшов підтримати кримських татар, які згодом опинилися фігурантами справи «Хізб ут-Тахрір».

Так звана справа «Хізб ут-Тахрір» стала візитною карткою боротьби ФСБ з інакодумцями мусульманами в Криму. Під приводом підозри в тероризмі, називаючи свої репресивні операції боротьбою з екстремізмом, силовики вриваються до будинків, проводять незаконні обшуки і затримання.

ФОТО: інтернет

QHA