СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Підконтрольний Кремлю суд у Криму продовжив на місяць термін арешту фігурантам Бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір». Раніше ЗМІ повідомляли, що суд проходив у закритому режимі і на нього не пустили нікого, крім адвокатів.

Нагадаємо, 12 травня 2016 року в Бахчисараї російські силовики провели серію обшуків у будинках мусульман, а також у місцевому кафе. У результаті за підозрою в участі в організації «Хізб ут-Тахрір», визнаної в Росії терористичною, були затримані та звинувачені в тероризмі четверо бахчисарайців: Зеврі Абсеітов, Ремзі Меметов, Рустем Абельтаров і Енвер Мамутов.

7 грудня минулого року Бахчисарайський районний суд оштрафував на 15 тисяч рублів Енвера Шерфієва, який разом із іншими жителями Бахчисарая 12 травня вийшов підтримати кримських татар, які згодом опинилися фігурантами справи «Хізб ут-Тахрір».

Так звана справа «Хізб ут-Тахрір» стало візитною карткою боротьби ФСБ з інакодумцями мусульманами в Криму. Під приводом підозри в тероризмі, називаючи свої репресивні операції боротьбою з екстремізмом, силовики вриваються до будинків, проводять незаконні обшуки і затримання.

ФОТО: інтернет

QHA