СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Окупанти продовжили запобіжний захід фігурантам сфабрикованої справи про вимагання Бекіру Дегерменджі і Асану Чапуху, незважаючи на важкий стан здоров'я затриманих.

Про це заявив адвокат Едем Семедляєв, передає громадське об'єднання «Кримська солідарність».

— В Росії суди найстабільніші. Усім продовжили на два місяці, незважаючи на те, що ми надали суду документи, що Бекір Дегерменджі не може перебувати під вартою, — сказав він.

За словами адвоката, своє рішення "суд" аргументував тим, що не був отриманий оригінал довідки про хворобу затриманого. Семедляєв зазначив, що таку довідку можуть видати лише слідчому.

— Слідчий жодну довідку про стан здоров'я (Дегерменджі, — ред.) не долучив до матеріалів справи, — зазначив Семедляєв.

Адвокат Айдер Азаматов у свою чергу зазначив, що окупанти не повідомили його про результати медичного обстеження іншого фігуранта цієї справи — Асана Чапуха, здоров'я якого також підірвано внаслідок утримання під вартою.

У свою чергу адвокат Еміль Курбедінов зазначив, що «в черговий раз була пройдена точка неповернення». Такого правового свавілля, за його словами, він «не бачив за довгу адвокатську практику» — всі звинувачення будуються на припущеннях, без будь-яких доказів.

Відзначимо, що Асану Чапуху і ще трьом затриманим (Казіму Аметову, Руслану Трубачу і Бекіру Дегерменджі) інкримінують вимагання, вчинене групою осіб (частина 2, ст. 163 Кримінального кодексу).

Нагадаємо, в окупованому Криму «суд» ухвалив рішення у «справі Веджіє Кашка» про нібито вимагання у відношенні Бекіра Дегерменджі, Асана Чапуха, Казима Аметова і Руслана Трубача і продовжив обвинуваченим запобіжний захід на два місяці.

Як писало QHA, Київський районний «суд» Сімферополя ухвалив рішення про запобіжний захід кримськотатарському активісту Бекіру Дегерменджі, якого силовики затримали 23 листопада після обшуків. Його заарештували до 15 січня 2018 року.

Нагадаємо, 23 листопада в анексованому Криму відбулися обшуки у помешканнях Асана Чапуха і Амета Асанова у Кореїзі; Куртсеїта Абдуллаєва і його брата Ельдара у Сімферополі (обидва були затримані); Руслана Трубача у с. Ближнє Феодосії (його затримали разом з дружиною, дружину потім відвезли на обшук).

Увечері 23 листопада окупанти відпустили двох затриманих активістів — Куртсеїта Абдуллаєва і його брата Ельдара.

QHA