СІМФЕРОПОЛЬ / АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

Один з фігурантів севастопольської «справи Хізб ут-Тахрір» Ферат Сейфуллаєв, засуджений «судом» у Ростові-на-Дону на 5 років позбавлення волі, отримав адміністративний штраф у Росії «за пости в соціальних мережах» сумою в тисячу рублів.

Про це повідомив в ефірі Радіо Hayat журналіст Тарас Ібрагімов 30 вересня під час чергового засідання «Кримської солідарності».

Зазначається, що у Сейфуллаєва не може бути в СІЗО доступу до інтернету, тому учасники засідання здивовані додатковим адміністративним штрафом. Варто зазначити, що адвокати вже подали апеляцію і чекають розгляду справи.

Нагадаємо, 23 січня 2015 року у Криму були затримані мусульмани Руслан Зейтуллаєв, Рустем Ваїтов, Юрій (Нурі) Примов і Ферат Сейфуллаєв. Їх звинуватили у причетності до забороненої в Росії організації «Хізб ут-Тахрір». З 1 червня їхня справа розглядається у Північно-Кавказькому окружному військовому суді.

7 вересня 2016 року суд Ростова-на-Дону засудив до позбавлення волі чотирьох кримчан за нібито причетність до організації «Хізб ут-Тахрір», яка визнана в Росії терористичною.

Руслан Зейтуллаєв отримав 7 років позбавлення волі, Ферат Сейфуллаєв, Рустем Ваїтов і Юрій Примов засуджені до 5 років позбавлення волі. Всі вони повинні відбувати покарання у колонії загального режиму. Їм інкримінувалися організація та участь у діяльності терористичної організації (ст. 205 КК).

За словами адвоката Еміля Курбедінова, справа «Хізб ут-Тахрір» налічує близько 14 ув'язнених і включає три кримінальні справи. У першій і у третій — по четверо підсудних, у другій шестеро.

Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест у зв'язку із рішенням Північно-Кавказького окружного військового суду засудити чотирьох кримчан за нібито причетність до організації «Хізб ут-Тахрір», яка визнана в Росії терористичною.

Так звана справа «Хізб ут-Тахрір» стала візитною карткою боротьби ФСБ з інакодумцями-мусульманами у Криму. Під приводом підозри у тероризмі, називаючи свої репресивні операції боротьбою з екстремізмом, силовики вриваються в оселі, проводять незаконні обшуки і затримання.

QHA