МАРІУПОЛЬ (QHA) -

У суботу 27 травня арт-платформа «ТЮ» провела в Маріуполі перший фестиваль рівності, який праворадикально настроєні городяни встигли охрестити «гей-парадом».

Фестиваль пройшов у приміщенні арт-платформи, яку відкрила переселенка з Донецька Діана Берг. У рідному місті Діана займалася організацією проукраїнських мітингів доти, поки загрози життю з боку терористів не змусили її переїхати до Маріуполя.

У приміщенні організували кілька зон з інсталяціями на теми гендерного насильства та суспільного приниження людей з надмірною вагою, виставку фотопортретів побитих жінок, а також відкриту бібліотеку з літературою про терпимість і толерантність.

На сцені провели кілька панельних дискусій про дискримінацію дітей, які виховуються в одностатевих сім'ях, і носіїв ВІЛ.

Дівчат навчали прийомам самооборони, а всім присутнім показували короткометражки про права людини.

Завершився фестиваль вечіркою, на якій кожен міг висловити свою індивідуальність за допомогою неординарного костюма або яскравого гриму.

— У першу чергу, це освітній проект, — каже Діана Берг. — Він покликаний захищати права національних і секс-меншин, людей з обмеженими можливостями. Ми на своїй шкурі відчули, що таке загрози на ґрунті ненависті та нетерпимість до несхожих людей.

Нещодавно неонацисти залишили на стінах арт-платформи погрози на адресу ЛГБТ-спільноти та особисто Діани Берг. Хоча заява до поліції було подана, винуватців не знайшли. Цей випадок і підштовхнув активістів до проведення в Маріуполі подібного заходу.

На фестиваль рівності прийшло кілька десятків людей. При вході до приміщення працювали поліцейські, оглядаючи речі всіх гостей. Такі запобіжні заходи не зайві: Діана та її команда продовжують отримувати погрози у соціальних мережах, де її намагаються змусити виїхати з міста і не проводити ніяких «гей-парадів».

На суботньому заході радикально налаштованих гостей помічено не було.

QHA