КІРОВ (QHA) -

Громадська наглядова комісія Кіровської області РФ на прохання активістки та організатора громадської ініціативи «Слова свободи» Яни Гончарової змогла з'їздити до Омутнінської колонії до українського політв'язня Ферата Сайфуллаєва.

За інформацією спостерігачів, кримський татарин, засуджений російської «Фемідою» до 5 років позбавлення волі, зараз знаходиться в штрафному ізоляторі через знайдену у нього сім-карту, тому більше місяця не виходив на зв'язок з родиною.

— Помістили його туди в травні, за знайдену сім-карту. У ПКТ (приміщення камерного типу, — ред.) він буде перебувати 6 місяців, до вересня. Тим, хто перебуває в ПКТ, не дозволяються відео-дзвінки, тому зв'язок можливий тільки через листи. Листів приходить мало, за словами Сайфуллаєва, за весь час у колонії він отримав всього 3 листи і поки не ясно — не пропускає цензура або їх просто немає, — написала вона.

Активістка зазначає, що після ПКТ його переведуть в СУС (суворі умови утримання), тобто режим посилять.

Також Ферат просить допустити до нього українського консула.

— Зі здоров'ям все гаразд, серйозних скарг немає. Ферат дуже хоче побачити українського консула і написав заяву на зустріч з ним, — додала вона.

Як повідомляло раніше QHA, дружина фігуранта сфабрикованої окупантами «справи Хізб ут-Тахрір» Ферата Сайфуллаєва Ельзара заявила, що місяць не може поговорити з чоловіком. Замість нього на зв'язок з нею виходять сторонні люди.

Нагадаємо, чотири кримських мусульманина були затримані 23 січня 2015 року в Криму нібито за підозрою в причетності до забороненої в окупувала Крим Росії організації Хізб ут-Тахрір. З 1 червня 2016 року їхня справа розглядалася в Північно-Кавказькому окружному військовому суді.

7 вересня 2016 року суд Ростова-на-Дону засудив до позбавлення волі чотирьох кримчан. Руслан Зейтуллаєв отримав 7 років позбавлення волі, Ферат Сайфуллаєв, Рустем Ваїт і Юрій Примов засуджені до 5 років позбавлення волі. Всі вони повинні відбувати покарання в колонії загального режиму.

ФОТО: Антон Наумлюк

QHA