РОСТОВ-НА-ДОНУ (QHA) -

Фігурант надуманої справи "Хізб ут-Тахрір" Ферат Сайфуллаєв вже 9-й місяць перебуває у ПКТ (приміщення камерного типу).

Про це повідомила координатор проекту «Росузник» Яна Гончарова.

ПКТ — це місце, куди потрапляють порушники режиму.

Сайфуллаєв потрапив туди минулого року через знайдену сім-карту.

— Термін утримання у ПКТ продовжили на 5 місяців через стягнення не прибрано в камері. Термін у ПКТ закінчується 4 лютого 2018 року, але є відчуття, що термін можуть знову продовжити, написала вона.

За її словами, за місяць кримському мусульманину приходить приблизно 5 листів, з родичами він підтримує зв'язок листуванням.

— Ферат вдячний усім, хто ідтримує його, але не завжди готовий письмово відповідати на всі листи. Його підтримує консульство України, але консул не приїздить, швидше за все, у зв'язку з віддаленістю колонії від обласного центру. Членам ОНК Ферат розповів, що до нього приїздив адвокат Едем Семедляєв і вони написали заяву до ФСВП Росії, щоб відбувати покарання в Україні, повідомила вона.

Нагадаємо, 23 січня 2015 року у Криму були затримані мусульмани Руслан Зейтуллаєв, Рустем Ватов, Юрій (Нурі) Примов і Ферат Сейфуллаєв. Їх звинуватили у причетності до забороненої в Росії організації «Хізб ут-Тахрір». З 1 червня їхня справа розглядається у Північно-Кавказькому окружному військовому суді.

7 вересня 2016 року суд Ростова-на-Дону засудив до позбавлення волі чотирьох кримчан за нібито причетність до організації «Хізб ут-Тахрір», яка визнана в Росії терористичною.

QHA