КИЇВ (QHA) -

Адвокат заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова Марк Фейгін у коментарі QHA повідомив, що захист готовий до винесення обвинувального вироку суддями підконтрольного Кремлю Сімферопольського райсуду.

— Я передбачаю обвинувальний вирок, оскільки у політичних справах у Росії інших не буває. Після винесення вироку Умерову, швидше за все умовного, буде подана апеляційна скарга, — заявив адвокат.

Фейгін зазначив, що найбільш болючим, поряд з основним покаранням, є заборона на публічну діяльність Ільмі-аг'а.

— Мабуть, саме вона є однією з цілей політичного переслідування Ільмі Умерова. У будь-якому разі, захист вимагатиме чітких роз'яснень від суду, з якого моменту почне це покарання діяти. Оскільки до рішення апеляційної інстанції вирок не вступає в законну силу, — зазначив він.

Марк Фейгін додав, що міжнародний розголос може вплинути на результат вироку в цілому. До Європейського суду з прав людини захист планує звернутися після апеляції.

Паралельно, у адвоката є міркування щодо Міжнародного Суду ООН у Гаазі, де розглядається позов України до РФ. У зв'язку з цим оприлюднена 25 вересня доповідь Верховного комісара ООН з прав людини щодо ситуації в анексованому Криму також може вплинути на вирок.

— Ми подумаємо, як справу Умерова використовувати і там, — підсумував Фейгін.

Нагадаємо, підконтрольний Кремлю Сімферопольський районний суд у середу, 27 вересня, повинен винести вирок у справі заступника голови Меджлісу Ільмі Умерова.

Російський прокурор запросив покарання для Ільмі Умерова у вигляді 3 років і 6 місяців позбавлення волі умовно, з випробувальним терміном на 3 роки і забороною на три роки займатися публічною та викладацькою діяльністю.

ФСБ по Криму 12 травня 2016 року порушила проти Ільмі Умерова кримінальну справу за ст. 280.1 за нібито заклики в ефірі телеканалу ATR до дій, які загрожують територіальній цілісності Російської Федерації.

Ільмі Умеров стверджує, що справу проти нього порушено на підставі двох фраз, висмикнутих з контексту і невірно перекладених, з додаванням слів, яких він не говорив.

QHA