МОСКВА (QHA) -

Адвокат Марк Фейгін вважає, що сьогоднішнє звільнення заступників голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова та Ахтема Чийгоза — приклад того, як будуть вирішуватися подібні справи в інших випадках.

Я не можу обговорювати суть справи, оскільки рішення про звільнення Ільмі Умерова та Ахтема Чийгоза політичне. Воно приймалося в результаті взаємодії в якомусь багатокутнику. Однак важливо, що ми, адвокати, зробили тут свою частину роботи. Якби ці справи не були настільки публічними, а захист у них настільки переконливим, то у російської сторони не було б мотивації для подібного рішення, сказав Фейгін.

Також він зазначив, що сьогоднішнє звільнення — це позитивний приклад для інших справ по українських політв'язнях, зокрема у справі українського журналіста Романа Сущенка.

Раніше заступників голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова, засуджених в окупованому Криму, видали Туреччині. Спочатку їх привезли до Сімферополя, а потім літаком відправили до Анапи.

Джерела QHA повідомляють, що вони вже приземлилися в Анапі і передані турецькій стороні. Російський літак, що доправив їх, відлетів назад.

Нагадаємо, 11 вересня так званий Верховний суд Криму у повному обсязі підтримав звинувачення стосовно заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза, яке вимагала для нього прокуратура  8 років позбавлення волі.

27 вересня Сімферопольський районний «суд» виніс вирок заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерову. Окупаційний суд визнав його винним у сепаратизмі за статтею 280.1 Кримінального кодексу Російської Федерації (Публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності РФ) і виніс вирок — 2 роки колонії-поселення і 2 роки заборони на суспільну діяльність.

Джерело: Укрінформ

QHA