АНКАРА -

Патологоанатомічна експертиза тіл трьох сирійців, доставлених до турецької Адани з Ідлібу, підтвердила факт застосування хімзброї, повідомив міністр юстиції Туреччини Бекір Боздаг.

— У даний час завершена експертиза за участю представників Всесвітньої організації охорони здоров'я та Організації із заборони хімічної зброї. За підсумками експертизи доведений факт застосування режимом Асада хімічної зброї, — пояснив глава турецького Мін'юсту.

У результаті застосування режимом Асада хімічної зброї в населеному пункті Хан Шейхун провінції Ідліб 4 квітня загинуло понад 100 мирних жителів, постраждали ще 500 осіб, в основному діти.

Як повідомляло QHA, Міністерство закордонних справ Росії назвало категорично неприйнятним проект резолюції з приводу очевидного нападу із застосуванням хімічної зброї в Сирії, у результаті якого у вівторок, 4 квітня, загинуло більше сотні людей у підконтрольному повстанцям місті. Радбез ООН так і не зміг схвалити резолюцію про хіматаку в Сирії.

Режим Асада за останні 10 днів застосував хімічну зброю проти мирних жителів Сирії тричі. У місті Хама 25 березня у результаті чергової атаки загинули двоє і були поранені 30 осіб. Уряд сирійського президента Башара Асада заперечує факти застосування хімічної зброї та звинувачує у використанні заборонених видів зброї сили опозиції.

Джерело: АА

QHA