КИЇВ (QHA) -

Член Меджлісу кримськотатарського народу, голова правління Кримськотатарського ресурсного центру Ескендер Барієв повідомив, чому його родичів викликали на допит в ФСБ.

За його словами, у допиті брали участь дві його сестри і тесть, а батьки не ходили в ФСБ через стан здоров'я.

Барієв зазначив, що на допит його близьких викликали через його правозахисну діяльність і громадянську позицію, однак про деталі бесіди йому нічого невідомо, оскільки з родичів взяли підписку про нерозголошення інформації.

— ФСБ тисне на мене і моїх близьких з метою створення перешкод моїй правозахисній діяльності. ФСБ намагається взяти під контроль комунікаційні зв'язки з моїми близькими родичами. ФСБ намагається моїх близьких родичів зробити заручниками, написав він на своїй сторінці у Facebook.

Нагадаємо, QHA писало, що у грудні родичів Барієва викликали на допит у ФСБ. За його словами, повістки про виклик на допит до слідчого ФСБ прийшли його батьку, матері, сестрам, дружині і тещі.

Тоді ж глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров прокоментував заяву Бариева.

За словами Чубарова, у відповідь на вимоги Генеральної Асамблеї ООН скасувати незаконну заборону російськими окупаційними судами діяльності Меджлісу кримськотатарського народу, російські карателі посилили репресії щодо активістів національного руху, а також рідних і близьких членів Меджлісу.

QHA