КИЇВ (QHA) -

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган буде займатися питанням звільнення в'язнів Кремля.

Про це заявив заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров.

За його словами, відповідна домовленість була досягнута 26 жовтня, через добу після звільнення Умерова та іншого заступника голови Меджлісу — Ахтема Чийгоза.

— Наступного дня після звільнення у нас була зустріч з Реджепом Ердоганом. Вона тривала хвилин 20. Ми подякували йому за сприяння в нашому визволенні, відзначили факт того, що це звільнення не вирішує проблеми, тому що більше 40 людей залишаються в заручниках у РФ. Крім того, 16 людей викрадені та їх доля невідома. Просили Ердогана займатися цими питаннями, — поінформував Умеров.

Він вважає, що Ердоган у цьому питанні у більш вигідному становищі, оскільки президент Російської Федерації Володимир Путін дорожить відносинами з тими лідерами країн, які не відвернулися від нього після анексії Криму та військової агресії на Донбасі.

— Путін став "нерукодатним" для більшості колишніх партнерів і провідних країн. Тому він повинен дорожити стосунками з Туреччиною, яка не приєднується до санкцій (іноді нам це незрозуміло, але факт). Один із небагатьох президентів, який простягає Путіну руку, — Ердоган. І проігнорувати його прохання він не може, — вважає заступник голови Меджлісу.

У рамках прохання у сприянні звільнення в'язнів Кремля Умеров і Чийгоз визначили звільнення Олега Сенцова як пріоритетне завдання.

— Ердоган погодився, що буде займатися питаннями політичних в'язнів і тими, які стосуються Криму і кримських татар. Ми з Ахтемом на місці визначили одну фігуру як пріоритетну. Це Олег Сенцов — незламний український патріот, який отримав 20 років і зараз перебуває в Ямало-Ненецькому окрузі. Ердоган погодився, — сказав він.

Нагадаємо, що в серпні 2015 року суд у РФ визнав Олега Сенцова та Олександра Кольченка винними у нібито створенні в Криму «терористичної організації», скоєнні двох терактів і підготовці ще одного, а також у спробі придбання вибухових пристроїв і незаконному зберіганні зброї.

Сенцов був засуджений до 20 років колонії, Кольченко — до 10 років позбавлення волі.

Джерело: Тиждень

QHA