КИЇВ (QHA) -

Вчора, 9 жовтня, в рамках візиту президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана в Україну відбулася зустріч із лідером кримськотатарського народу Мустафою Джемілєвим, членами Меджлісу та представниками кримськотатарської громадськості.

На зустрічі з кримськотатарської сторони були присутні члени Меджлісу Ескендер Барієв і Гаяна Юксель, актор і режисер Ахтем Сеїтаблаєв, перший заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Юсуф Куркчі, глава кримськотатарського культурно-освітнього центру «Кирим айлесі» Аніфе Куртсеїтова, радник голови Меджлісу Арсен Жумаділов, делегат Курултаю кримськотатарського народу Рустем Умеров. Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров у зв'язку з від'їздом не був присутній.

Тема розмови була традиційно присвячена ситуації у Криму.

Мустафа Джемілєв повідомив останні відомості про події на півострові, розповівши про вироки заступникам голови Меджлісу Ільмі Умерову і Ахтему Чийгозу.

Крім цього були оприлюднені відомості про демографічну ситуацію на окупованому півострові, який активно заселяється людьми з материкової Росії.

Так, з початку окупації Російська Федерація завезла на півострів близько 500 тисяч осіб, серед яких основну частину складають військові і представники організацій, що обслуговують збройні сили РФ.

Ердоган у свою чергу ще раз наголосив, що Туреччина підтримує територіальну цілісність України і продовжуватиме допомагати кримським татарам.

На зустрічі було відзначено, що серед великих проектів, які Туреччина має намір реалізувати найближчим часом, є будівництво мечеті у Києві і житла по всій Україні для вимушених переселенців з Криму. Також з-поміж пріоритетних напрямків — різні соціально-гуманітарні та освітні програми, серед яких підтримка освітніх установ і творчих колективів.

Нагадаємо, 9 жовтня президент Туреччини прибув до України із офіційним візитом. Переговори між Ердоганом і президентом України Петром Порошенком тривали понад 3 години.

В результаті переговорів було досягнуто домовленості про те, що Україна і Туреччина і надалі координуватимуть свої дії в питаннях захисту прав людини в окупованому Російською Федерацією Криму.

Також Ердоган зазначив, що Туреччина не бачить окремим від себе кримськотатарський народ і продовжить його підтримувати на всіх рівнях.

ФОТО: Twitter Мевлюта Чавушоглу

QHA