КИЇВ (QHA) -

При визначенні статусу окупованих територій України та створенні відповідного законопроекту влада зобов'язана враховувати свої міжнародні зобов'язання перед жителями цих територій. Про це на брифінгу в Києві заявив глава офісу Ради Європи в Україні Мортен Енберг, передає кореспондент QHA.

– Будь-яке нове законодавство має враховувати українські міжнародні зобов'язання, демократію, верховенство права, принципи примирення. Будь-який законопроект повинен базуватися на окремих принципах з резолюції ООН про порушення української цілісності, — сказав Енберг.

За його словами, Україна повинна забезпечити жителям окупованих територій такі необхідні речі, як можливість отримати пенсії, оформити документи, звернутися до суду.

— Закон повинен уникати ізоляції окупованих територій і враховувати відповідальність України за захист громадян, які живуть там. Також у ньому треба згадати, що населення цієї території має мати доступ до таких послуг, як постачання води та інше, — поведений політик.

Глава офісу Ради Європи в Україні також зазначив, що уряду пора починати взаємодіяти з населенням, яке проживає на тимчасово окупованих територіях.

ФОТО: інтернет

QHA