СІМФЕРОПОЛЬ/АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

У СІЗО Краснодарського краю вчора били і цькували собаками Емір-Усеїна Куку і Вадима Сірука.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив кримськотатарський активіст Джеміль Темишев.

— Тільки що мені повідомили, що у СІЗО Краснодарського краю вчора били і цькували собаками Емір-Усеїна Куку і Вадима Сірука. Зараз адвокати готуватимуть запити в ОНК і прокуратуру за даним фактом. Поки докладнішої інформації у нас немає, — написав Темишев.

Сьогодні також повідомлялося, що в СІЗО-1 Краснодара знущаються над Емір-Усеін Куку і Вадимом Сірук, кримськими мусульманами, яких етапують з Криму в Ростов-на-Дону.

— Вивели з транзитної камери, цькували собаками, штовхали, обіцяли "загубити" на етапі. Це відбувалося вчора або позавчора, що зараз з ними невідомо. Напередодні довгих свят подібне занадто турбує, повідомив адвокат Попкова.

Раніше Міжнародна правозахисна організація Amnesty International закликала взяти участь у марафоні написання листів на підтримку кримського політв'язнів Емір-Усеїна Куку.

Нагадаємо, Ростовський окружний військовий суд, виїзне засідання якого пройшло у приміщенні підконтрольного Кремлю Кримського гарнізонного суду, залишив під вартою фігурантів надуманої «ялтинської справи Хізб ут-Тахрір».

Для всіх підозрюваних продовжили термін утримання під вартою до 27 травня 2018 року. Крім того, Емір-Усеїна Куку та інших затриманих етапують з Криму.

Раніше QHA повідомляло, що прокурор зажадав продовження терміну утримання під вартою Емір-Усеїна Куку ще на 6 місяців. Тим часом адвокат підзахисного просив про запобіжний захід у вигляді домашнього арешту, оскільки законних підстав тримати Емір-Усеіна Куку під вартою немає.

QHA