СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Адвокат Еміль Курбедінов, який був звільнений окупаційною владою після відбування адміністративного ув'язнення, висловив подяку всім, хто підтримував його та інших політв'язнів у Криму.

Адвокат зазначив, що своєю підтримкою активісти показали: громадянське суспільство не байдуже до порушень прав людини, і підкреслив, що його затримання довело безправність всіх громадян, незалежно від статусу та юридичної підготовки, перед «судами і правоохоронцями» РФ.

— Я, звичайно, не герой, і звичайно, десять днів — це мала крапля того, що вже відбули і пережили в тюрмах політв'язні, починаючи з Ахтема Чийгоза, севастопольських хлопців, всіх кримських татар і кримських мусульман! Вони перебувають там роками в умовах ще гірших, ніж я, який пробув за ґратами всього десять днів.

Однак підтримка і заяви простих громадян, активістів, правозахисних організацій, державних структур, колег і журналістів — це все показало мені, що громадянське суспільство живе, що немає байдужості до порушень прав людини. Ця підтримка гостро підняла проблему незахищеності російських адвокатів і абсолютну безправність перед судовою та правоохоронною махиною не тільки простих громадян, а й тих, хто має право і повинен надавати кваліфіковану правову допомогу людям, захищати їх!

Адвокат також зазначив, що акції на його підтримку стали виступом на захист всього інституту адвокатури. Він сподівається, що завдяки таким заходам адвокатський корпус почне вирішувати виявлені проблеми із забезпеченням безпеки правозахисників.

— Величезною акцією підтримки адвоката Курбедінова ви всі підтримали і захистили інститут адвокатури в цілому і підняли цілу низку наявних проблем, які необхідно вирішувати!

Я дуже радий тому, що у мене такі друзі та колеги! Ми раді бути корисними людям, які потрапили в складні ситуації!

Хвала Всевишньому і всім вам за те, що підтримуєте і переживаєте!

Нагадаємо, як повідомляло QHA, 5 січня закінчився термін перебування під вартою кримського адвоката Еміля Курбедінова, який рішенням окупаційного суду був звинувачений у поширенні екстремістських матеріалів. Українською та світовою громадськістю визнано, що справжня причина арешту інша: активного захисника політв'язнів кримських татар намагаються вивести із справи.

QHA