СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Сьогодні Роздольненський районний "суд" в окупованому Криму в особі судді Олени Тедеєвої допитав як свідка Євгена Боброва, колишнього співробітника МВС, який у 2016 році під час проведення обшуку нібито виявив боєприпаси на горищі будинку українського активіста Володимира Балуха, повідомляє власне джерело QHA.

Бобров заявив, що не пам'ятає прізвищ співробітників ФСБ, чиї вказівки він виконував, а також не пам'ятає, скільки співробітників МВС брали участь в оперативному заході.

Зокрема, на питання: «На якій підставі ви зняли з будинку Володимира Балуха прапор України?», екс-співробітник МВС відповів, що не знає.

Після обідньої перерви суд приступить до допиту заступника начальника МВС по Роздольненському району Олександра Лопатіна.

QHA повідомляло, що Роздольненський районний «суд» мав допитати в якості свідка у справі Володимира Балуха начальника управління ФСБ Криму Віктора Палагіна, однак той не не з'явився до суду. Інші співробітники ФСБ, Леонов і Забара, викликані судом в якості свідків, також не з'явилися на судове засідання.

Раніше захист Володимира Балуха повідомив, що буде оскаржувати рішення суду, який змінив запобіжний захід затриманому на домашній арешт, проте без права переміщатися прибудинковою територією та спілкуватися по телефону з адвокатами.

Відзначимо, що 24 жовтня підконтрольний Кремлю Роздольненський районний суд залишив під вартою українського активіста Володимира Балуха до 16 січня 2018 року.

Під час дебатів прокурор заявив, що підстав для зміни тримання під вартою не з'явилося, і що Балух, перебуваючи на волі, нібито може почати знову займатися «протиправною діяльністю».

Раніше Роздольненський «суд» Криму 4 серпня виніс вирок Балуху — 3 роки і 7 місяців колонії загального режиму, а також штраф у розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Нагадаємо, 8 грудня 2016 року співробітники ФСБ в анексованому Криму приїхали до села Серебрянка, де провели обшуки у будинках українського активіста Володимира Балуха і його матері. Після обшуків активіста затримали нібито через знайдені на горищі будинку докази у вигляді 90 патронів і тротилових шашок.

Володимир Балух — кримський фермер, вивісив у 2014 році на своєму будинку український прапор, який неодноразово зривали кримські силовики. У листопаді 2016 року Володимир прикріпив на свій будинок табличку з написом «вул. Героїв Небесної Сотні, 18». За його словами, після цього до нього почали надходити погрози від місцевої адміністрації та поліції, що якщо він не зніме табличку, то у нього вдома можуть "знайти" наркотики або зброю, що, власне, і сталося.

QHA