ВІЛЬНЮС (QHA) -

Якщо не добудують Керченський міст, Російська Федерація змушена буде розпочати нову війну, щоб забезпечити сухопутний доступ до Криму. Таку думку під час міжнародної конференції «Кримські татари через три роки після окупації Криму: нинішня ситуація і подальша стратегія для міжнародної спільноти», яка зараз проходить у Вільнюсі, висловив колишній посол Литви в Україні Пятрас Вайтекунас, повідомляє журналіст Юрій Луканов у Facebook.

На думку дипломата, план Володимира Путіна з окупації українського чорноморського узбережжя зазнав краху вже у Криму, тому що Росія не змогла нав'язати війну Україні на декількох фронтах.

Також Вайтекунас зазначив, що Путін не повинен піти з України переможцем, тому міжнародній спільноті необхідно допомагати їй зброєю.

— Президент Путін не повинен піти з України переможцем. Його війська мають застрягти в руїнах Донбасу... Треба допомагати Україні зброєю, підтримувати громадянське суспільство. Ми також не повинні дозволити, щоб повторилася трагедія кримських татар, сказав він.

Тому, якщо країна вистоїть і зможе повноцінно інтегруватися в європейські структури, то доб'ються свого і кримські татари, додав він.

Нагадаємо, сьогодні у Вільнюсі стартувала міжнародна дводенна конференція «Кримські татари через три роки після окупації Криму: нинішня ситуація і подальша стратегія для міжнародної спільноти». Учасники конференції обговорять різні аспекти окупації Криму: порушення міжнародного права під час анексії Криму, ситуація з правами людини в Криму, порушення майнових прав на півострові, а також дії Литви на міжнародній арені, щоб і надалі анексія Криму була визнана.

ФОТО: Юрій Луканов

QHA